Sicil Lisans ve Transfer Yönetmeliği

1343

Sicil Lisans ve Transfer Yönetmeliği

Lisans

 1. Formatına uygun ilgili sezon lisansları takım yetkilisi tarafından ilk maçta Organizasyon Komitesi’ne sunulmalıdır. Lisansı sunulmayan oyuncular maçta görev alamazlar.
 2. Her oyuncu yanında resmi kimlik belgesini bulundurmak zorundadır. Kontrolü halinde TC kimlik numarası yazılı Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport ibraz edemeyen oyuncuların o maçta oynamasına izin verilmez. Oynamış oyuncu kimliğini ibraz edemezse takımının hükmen yenilgisine karar verilir.
 3. Her lig için oynanan son grup maçı ile ilk playoff maçı arasında Organizasyon Komitesi tarafından açıkalanacak bir tarihe kadar takımların yeni lisans çıkartma hakları devam eder. 
 4. Yeni lisans çıkartılacak oyuncunun adı, TC kimlik numarası ve doğum tarihi en geç maç günü saat 14.00’e kadar Organizasyon Komitesi’ne bildirilmesi ve Organizasyon Komitesi tarafından resmi facebook hesabında bildirilmesi ile o günkü maçta oynama hakkı elde edebilir. Fotoğraf en geç maç öncesinde teslim edilmelidir.
 5. Lisanslar Organizasyon Komitesi tarafından her maçta sahada hazır bulundurulacaktır. İsteyen takımlar rakiplerinin lisanslarını kendileri de kontrol edebilirler.

Oyuncuların Sayısı ve Niteliği

 1. Her takım lig kadrosunda en fazla 16 oyuncu bulundurabilir. Kadrosunda 16 oyuncu bulunduran bir takım ancak oyuncularından birinin lisansını iptal ederek yeni bir oyuncuya lisans çıkartabilir.
 2. Lisansı iptal edilen oyuncuya aynı sezonda aynı takımda lisans çıkartılamaz.
 3. Maç kadroları en fazla 12 kişiden oluşabilir.
 4. TC vatandaşı olmayan sporcular ilgili lig statüsünde aksi belirtilmedikçe sınırsız olarak kadrolarda bulundurulabilirler.
 5. TBF liglerinde yer alan lisanslı oyuncular için oynama kısıtlamaları olabilir. Her lig statüsünde belirtilen şartlar geçerlidir.
 6. Her oyuncu 1. 2. ve 3. lig takımlarından sadece birinde yer alabilir. Bir oyuncu aynı anda 1. 2. 3. lig takımlarından birinde ve Veteran Ligi takımlarından birinde yer alabilir.

Takım Görevlileri

 1. Maç kadrosunda yer alacak takım görevlileri Organizasyon Komitesi tarafından onaylı yaka kartları varken takım sorumluluk bölgesinde yer alabilirler. (Oynamayan oyuncular da bu kurala dahildir)

Transfer

 1. Bir oyuncu ancak bir takım adına maçta süre aldığı zaman o takımın oyuncusu kabul edilir.
 2. Bir takımın oyuncusu ilgili sezonda 31 Aralık saat 14.00’e kadar Organizasyon Komitesi’ne bildirilmesi halinde başka bir takıma transfer olabilir ya da serbest kalabilir.
 3. Serbest kalan oyuncu istediği tarihte, başka bir takıma transfer olabilir.
 4. 31 Aralık tarihine kadar transfer ya da serbest kalma hakkını kullanmayan oyuncu o sezon başka bir takıma transfer olamaz.
 5. Serbest kalma hakkını kullanan oyuncu o sezona başladığı takımına geri dönemez.
 6. Her oyuncu ilgili sezonda serbest kalma ya da transfer hakkını bir kere kullanabilir.
 7. 31 Aralık saat 14.00’e kadar takımı tarafından kadrodan çıkartılan oyuncular otomatik olarak serbest kalmış olur.

Bu yönetmelikte belirtilmeyen durumlar için Organizasyon Komitesi karar alıp uygulama yetkisine sahiptir. Alınan karar genellenerek bu yönetmeliğe eklenmelidir.

PAYLAŞ

6 YORUMLAR

Comments are closed.